Chci pomoci

Náš sbor se chce zapojit do integrace uprchlíků

Pokud uvažujete o podpoře uprchlické rodiny nebo jednotlivce, můžete tuto informaci poskytnout koordinátorovi pro uprchlíky ČCE (viz Kontakty), který s dalšími organizacemi úzce spolupracuje a se kterým můžete konzultovat detaily vaší nabídky.

Můžete také oslovit přímo Charitu ČR a upozornit ji na svoji nabídku. Na stránkách http://migrace.charita.cz/statni-integracni-program-2016/ se můžete zaregistrovat jako případný subdodavatel integračních služeb. Poté vás budou kontaktovat pracovníci Charity, proberou s vámi vaše možnosti a pokusí se vás spojit se zájemci z řad azylantů.

Je možné též přímo oslovit konkrétní rodinu migrantů, která žije ve vašem okolí, a pozvat ji mezi sebe. Vedle uprchlíků, kteří k nám zatím ve velké míře nechodí, mezi námi žijí mnozí cizinci, kteří by se třeba s vámi rádi seznámili, jen možná nevědí, jak na to.

Pro bližší informace navštivte sekci Průvodce po integraci.

Příklady společných činností s migranty najdete v sekci Co se děje.

Chci se stát dobrovolníkem

Plánujeme uspořádat setkání a vyškolení potenciálních dobrovolníků, kteří by chtěli přispět vlastní aktivitou k integraci migrantů žijících mezi námi nebo těch uprchlíků, kteří budou přicházet v rámci přesídlení a kvót. Na tomto školení bude podrobněji probrána uprchlická problematika s odborníky z oblasti právní, sociální či pracovní. Setkáte se zde také s migranty, kteří již u nás žijí, a s těmi Čechy, kteří mají zkušenosti se soužitím s příchozími. Jde nám o to, aby dobrovolníci byli dobře informovaní, vzájemně si vyměňovali zkušenosti a nebyli na svoji práci sami. Bude možné konzultovat konkrétní problémy, které mohou nastat při pomoci uprchlíkům a v soužití s nimi.

Školení proběhne ve druhé polovině roku 2016, můžete se však hlásit již nyní u koordinátora (viz Kontakty).

Chci pomoci materiálně

Budeme pravidelně aktualizovat seznam žádaných věcí. Nebo se obraťte přímo na koordinátora.

Chci pomoci finančně

Bankovní spojení: 2349834349 / 0800.

Chci zorganizovat besedu

Navštivte sekci Chci zorganizovat Besedu.